Haber Detayı
30 Ocak 2018 - Salı 15:59
 
BELDEMİZ´İN 75. SAYISI ÇIKTI
Beldemizin bu ayki sayısı yine dopdolu. Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ile yapılan özel söyleşinin yanı sıra sanata, kültüre, spora dair her şeyi bu sayımızda bulabilirsiniz. Belediye'nin vizyon projelerinde gelinen aşamalar, yatırımlar ve kültürel çalışmalarında yer aldığı Beldemiz Dergisi, yine büyük ilgi görecek.
Gündem Haberi


Beldemizin bu ayki sayısı yine dopdolu.  Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ile yapılan özel söyleşinin yanı sıra sanata, kültüre, spora dair her şeyi bu sayımızda bulabilirsiniz. Belediye'nin vizyon projelerinde gelinen aşamalar, yatırımlar ve kültürel çalışmalarında yer aldığı Beldemiz Dergisi, yine büyük ilgi görecek. 

BELDEMİZ'İN 75. SAYISI ÇIKTI

 

                Altı yıllık bir aranın ardından Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın talimatıyla Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 2010 yılında yeniden beğeniye sunulan 'Beldemiz Afyonkarahisar' dergisinin 75. sayısı okuyucuları ile buluştu.

                İçerdiği haberler ve görsellerle büyük beğeni toplayan Beldemiz Dergisi'nin bu sayısında, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ile yapılan özel söyleşi dikkat çekerken, Belediye'nin vizyon projelerinde gelinen aşamalar, yatırımlar ve kültürel çalışmalar önemli konular arasında yer alıyor.

Vali Tutulmaz’ın yanı sıra Afyon Belediye Yüntaş Voleybol Kulübü Başkanı Abdullah Aydoğan’dan spora dair, AKÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Uğur Türkmen’den sanata dair, Arkeolog Ahmet Semih Tulay’dan kültüre dair her şeyi dergimizin bu sayısında bulabilirsiniz. Gıda Teknikeri Hilal Uğurlu’nun kaleme aldığı ‘Afyon Lokumu’ üzerine yapılan söyleşi de dergiye ayrı bir renk kattı.  Göreve geldiği günden bugüne, kültürel yayınlara büyük önem ve destek veren Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, derginin sunuş yazısında Afyonkarahisar halkına şöyle seslendi:

 

 

       DÜNYAYA AÇILIYORUZ

          Afyonkarahisar, 1-2 Eylül 2018 tarihlerinde ilimizde yapılacak olan Dünya Motokros Şampiyonası ile dünyaya açılıyor. Afyonkarahisar’a hizmet etme sevdamızla yaptığımız yatırım ve hizmetlerimiz sonucu tamamlanan motokros pistinde Belediye olarak verdiğimiz büyük destekle düzenlenen Dünya Motokros Şampiyonası’yla dünyayı Afyonkarahisar’da buluşturmanın mutluluğunu yaşayacağız. Afyonkarahisar gibi mütevazı bir kentte Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından organize edilen Dünya Motokros Şampiyonası bir şampiyona olmakla birlikte hem ülkemiz hem de Afyonkarahisar’ın bilinirliliğini adına bir turizm organizasyonu olacak.

           Termal turizm ile sporu birleştirecek Şampiyona sırasında binlerce konuk Afyonkarahisar’a gelecek. Hem yarışmaya katılmak hem de yarışmayı izlemek için binler, Afyonkarahisar’a akın edecek. Dünya üzerinde takip edilen ilk on spor dalı içinde bulunan motokros şampiyonası sırasında yapılacak canlı yayınlar aynı anda dünyada 802 milyon kişi tarafından, toplamda da 1 milyar 400 milyon izleyici tarafından izlenecek. Kısaca Şampiyona sayesinde Afyonkarahisar, dünya üzerinde yaşayan motokros tutkunları tarafından hemen tanınacak.

         Sporu, termal turizm ile bütünleştirerek termal zenginliğinden yararlanmayı planlayan Afyonkarahisar adına dünya üzerinde yapılabilecek en önemli ev sahipliğinin haklı gururunu Afyonkarahisar’da yaşayan herkesle birlikte taşımaktan büyük bir onur duyuyorum. Bu organizasyonda birlikte çalışmaktan onur duyduğum Türkiye Motosiklet Federasyonu’na teşekkür ediyorum. Organizasyon için Afyonkarahisar Belediyesi olarak büyük bir maddi desteğin yanı sıra imkânlarımızı da seferber ediyoruz. Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’ndan aldığımız destek ve Valimizin de katkıları ile bu organizasyonun üstesinden geleceğimize inanıyorum.

         Tahsisi kısa bir süre önce yapılan 630 bin metrekarelik bir alanda yapmayı planladığımız Otomobil ve Motosiklet Yarışları Pisti için de çalışmalarımız sürüyor. Tesisin tamamlanmasıyla inşallah Afyonkarahisar, otomobil ve motosiklet yarışları deyince ilk akla gelen il olacak. Dergimizin bu sayısında Valimiz Mustafa Tutulmaz ile arkadaşlarımızın yaptığı röportajda; ilimizin en tepe noktasında bulunan Valimizin Afyonkarahisar’a ilişkin ilk izlenimlerini, yapılabilecekler ile ilimizin eğitim, kültür ve güvenliğine ilişkin önemli konularda verdiği bilgileri zevkle okuyacaksınız. Dünyaya açıldığımız Dünya Motorkros Şampiyonası’na ilişkin İstanbul Çırağan Otel ile Spor Kompleksimizde yapılan tanıtım toplantılarımız, seri röportajlarımız, Belediyemizin son dönemde yaptığı önemli yatırım ve hizmetlerimiz de bu dergimizin diğer konularını oluşturuyor. Afyonkarahisar deyince hemen aklımıza gelen Afyon Lokumu da bu sayımızda Gıda Teknikeri Hilal Uğurlu’nun yazısı ile bir kez daha tanıtılıyor. Keyifle okuyacağınız dergimizi sizlere takdim ediyorum. Dergimizin yayımlanmasında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 2018 Yılının ilk günlerinde sizlere Allah’tan sağlık, mutluluk ve başarı temenni ederken selam ve saygılarımı sunuyorum.

Kaynak: Editör: afyonarmonihaber
 
Etiketler: BELDEMİZ´İN, 75., SAYISI, ÇIKTI ,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Karla Karışık Yağmur
Güncelleme: 14.12.2018
Bugün
-1° -
Cumartesi
-
Pazar
-
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Afyon

Güncelleme: 13.12.2018
İmsak
06:30
Sabah
08:00
Öğle
12:59
İkindi
15:23
Akşam
17:46
Yatsı
19:09
Arşiv Arama
Afyon Armoni Fm
Haber Yazılımı