301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
18 Nisan 2019 - Perşembe 00:24
 
UYSAL '' TÜRK SİYASETİNİN, ÖZAL'IN BİRLEŞTİRİCİ VE BÜTÜNLEŞTİRİCİ ANLAYIŞINA İHTİYACI VAR''
Gündem Haberi


Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, 8.Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ın ölüm yıldönümü dolayısıyla İstanbul’da düzenlenen anma programlarına katıldı

 

“Türk demokrasi geleneğinin abide şahsiyetlerinden, biz hürriyetçi demokratların gönlünde mukim devlet adamı 8.Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ı vefatının 26. senesinde rahmet ve minnetle anıyoruz”

 

“Bugün görüyoruz ki; Türk Siyasetinin, Özal’ın özellikle birleştirici, bütünleştirici siyasi anlayışına ihtiyacı var”

 

 

(DP Basın Merkezi – 17 Nisan 2019) Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, 8.Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ın ölüm yıldönümü dolayısıyla İstanbul’da düzenlenen anma programlarına katıldı.

 

İlk olarak 8.Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ın Topkapı’daki Anıt Mezarında düzenlenen resmi törene katılan Genel Başkan Uysal’a; İstanbul İl Başkanı, Genel Başkan Yardımcıları, GİK ve MKK üyeleri, İstanbul İl Teşkilatı, yerel seçimlerde İstanbul’da aday olan belediye başkan adayları ile partililer eşlik etti.

 

Merhum Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ın eşi Semra Özal ile ailesine derin üzüntülerini ve taziyelerini ileten Genel Başkan Uysal, bir süre sohbet etti. Programda dualar edilerek anma programı sonlandı.

 

Sonrasında Genel Başkan Gültekin Uysal ve partililer, merhum şehit Başbakanımız Adnan Menderes ile Bakanlarımız Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu’nun Anıt Mezarlarına da ziyaret gerçekleştirerek, dua etti, Allah’tan rahmet diledi.

 

Program çerçevesinde bir otelde düzenlenen kahvaltılı anma programında konuşma yapan Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Türk demokrasi geleneğinin abide şahsiyetlerinden, biz hürriyetçi demokratların gönlünde mukim devlet adamı 8.Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ı vefatının 26. senesinde rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi. Konuşmasının devamında Uysal, Özal’ın memlekete yaptığı hizmetler ve Türkiye’ye çağ atlatan atılımlarını anlatarak minnet duygularını dile getirdi. Özal’ın özellikle birleştirici, bütünleştirici siyasi anlayışına vurgu yapan Genel Başkan Gültekin Uysal, Türk siyasetinin şu an geldiği noktada bu birleştirici siyaset modeline duyulan özlemi ve zaruri olan ihtiyacı ifade etti.

 

Kahvaltılı anma programına Genel Başkan Uysal’ın yanı sıra 8.Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ın çok sayıda yakın çalışma arkadaşları, Anavatan Partisi’nde görev alarak çeşitli hizmetlerde bulunan partililer ile partiye gönül vermiş sevenleri de hazır bulundu.

 

Ayrıca Demokrat Parti İl Başkanları da illerindeki çeşitli camilerde 8.Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ın vefat yıldönümü dolayısıyla mevlüt okuttu, dualar ettiler.

Kaynak: Editör: afyonarmonihaber
 
Etiketler: UYSAL, '', TÜRK, SİYASETİNİN,, ÖZAL'IN, BİRLEŞTİRİCİ, VE, BÜTÜNLEŞTİRİCİ, ANLAYIŞINA, İHTİYACI, VAR'',
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 19.02.2020
Bugün
-2° - 11°
Perşembe
- 11°
Cuma
- 12°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Afyon

Güncelleme: 19.02.2020
İmsak
06:17
Sabah
07:39
Öğle
13:17
İkindi
16:16
Akşam
18:44
Yatsı
20:01
Arşiv Arama
Haber Yazılımı