301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Şubat 2019 - Cumartesi 09:49
 
Yeni Nesil Eğitim Mali Destek Programımızı Milli Eğitim Bakanımıza Sunduk
Eğitim Haberi


Yeni Nesil Eğitim Mali Destek Programımızı Milli Eğitim Bakanımıza Sunduk

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Zafer Kalkınma Ajansı yetkilileri Yeni Nesil Eğitim Mali Destek Programımız ve mesleki eğitim, genç girişimcilik ekosistemi konularını görüşmek üzere 31 Ocak 2019 tarihinde Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’u ziyarette bulundu.

Toplantıya, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Çetin Ali Dönmez, Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri, Kalkınma Ajansları Koordinasyon Dairesi Başkanı Ahmet Şimşek, Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Zübeyde Arslanoğlu, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Veli Oğuz, Program Yönetimi Birimi Başkanı Erce Şengül, Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü Uzmanı Ahmet Alıcı ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Metin Demir katıldı.

Sayın Bakana; Ajansın yürüttüğü Gençlerin İstihdam Edilebilirliğinin Arttırılması Sonuç Odaklı Programı kapsamında sistematik bir şekilde uygulanacak 3 kademeli programının ilk ayağı “kendin yap” hareketinin başlangıcı olan ve 30 Ocak 2019 tarihinde Manisa’da kamuoyuna ilan edilen “Yeni Nesil Eğitim Mali Destek Programı” hakkında bilgilendirme yapılarak kendisinin kıymetli görüş ve önerileri alındı.

Eğitim çağındaki çocukların algoritmik düşünme, robotik kodlama ve tasarım becerilerinin geliştirilmesi amacıyla kendin yap atölyelerinin kurulması ve bu atölyelerde görev alacak nitelikli bir eğitim kadrosunun oluşturulması, bölgedeki mevcut kodlama atölyelerinin teknolojik ve beşeri altyapısının güncel teknoloji ve ihtiyaçlar doğrultusunda iyileştirilmesi gibi önemli faaliyetlerin gerçekleştirilmesinin hedeflendiği 10 Milyon TL bütçeli program Sayın Bakan tarafından da uygun görülerek ülke geneline yaygınlaştırılması hususunda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı himayelerinde çalışmalar yapılabileceğini dile getirildi.

Sayın Selçuk’a; Zafer Kalkınma Ajansı ile TR33 Bölgesi (Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak) İl Milli Eğitim Müdürlükleri arasında 21 Kasım 2018 tarihinde imzalanan “Okul Çağındaki Gençlerin Tasarım, Yenilikçilik ve Üretkenlik Kapasitelerinin Geliştirilmesine Yönelik İş Birliği Protokolü” sunuldu ve bundan sonraki süreçte de mesleki eğitim ve genç girişimcilik ekosistemi ile bölgesel ölçekli başlatılan modelimizi tamamlanacağı ifade edilerek destekleri talep edildi.

Ziyarette ayrıca Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında mesleki eğitime yönelik işbirliği hususu istişare edilerek hızla değişen ve dijitalleşen dünyada sanayicilerin nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamaya yönelik mesleki eğitim modeli üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.

Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’a bize vakit ayırdığı için şükranlarımızı sunar, misafirperverliğinden ötürü teşekkürlerimizi arz ederiz.

Kaynak: (armoni fm ve tv) - afyonarmonifm@hotmail.com Editör:
 
Etiketler: Yeni, Nesil, Eğitim, Mali, Destek, Programımızı, Milli, Eğitim, Bakanımıza, Sunduk,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Karla Karışık Yağmur
Güncelleme: 21.02.2020
Bugün
-
Cumartesi
-
Pazar
-2° -
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Afyon

Güncelleme: 20.02.2020
İmsak
06:15
Sabah
07:37
Öğle
13:17
İkindi
16:17
Akşam
18:47
Yatsı
20:03
Arşiv Arama
Haber Yazılımı